Mumcular’da Ek İçme Suyu Çalışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi, su sıkıntısının devam ettiği Bodrum’da, 5 bin kişiye yetebilecek miktarda ek su verilmesi planlanan su hattı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Mumcular’da Ek İçme Suyu Çalışması

Birçok mahallesinde su kesintilerinin yaşandığı Bodrum’da vatandaşların susuzluk tepkisi devam ederken, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Mumcular Mahallesi'nde başlanan çalışma ile bölgeye günlük ek 1100 ton su sağlanacağını bildirdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Mumcular Mahallesinde başlatılan proje ile bölgeye 1700 metre içme suyu hattı ve 725 metre de hat yenileme çalışması yapılacak. Bunun yanı sıra çalışma kapsamında mevcut hatların çapı büyütülerek basınç düzenlemesi yapılacak ve böylelikle içme suyu kaynaklarından mahalleye daha fazla su verilecek. 1 ekskavatör, 2 iş makinesi ve 7 personel ile devam eden çalışmalar kapsamında bölgeye günlük 5 bin kişiye daha yetebilecek miktarda ek içme suyu verilecek. Dün başlayan çalışmaların en geç Ekim ayının sonunda tamamlanarak Bodrumlu vatandaşların hizmetine sunulması bekleniyor.”