Voleybol Takımı Lige Hazırlanıyor

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, bu sezon 1’inci ligde mücadele edecek Bodrumspor Voleybol takımıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Voleybol Takımı Lige Hazırlanıyor

Ortakent Mahallesi’ndeki bir otelde düzenlenen toplantıda yeni sezona hazırlanan takımın kısa ve uzun vadedeki hedefleri konuşuldu. Kulüp yönetimi, voleybolda Bodrum’u temsil edecek voleybolculara başarılar diledi. Toplantıda konuşan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Spor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya, şunları dile getirdi;

“Bugün, 1. Ligde mücadele edecek voleybol takımımızla tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenledik. Bu organizasyonu koordine eden düzenleyen Fatih Öztarakçı arkadaşımıza teşekküllerimizi sunuyorum. Bu yıl Bodrumspor voleybol takımı tarihinde ilk kez 1. Ligde mücadele edecek. İlk maçımızı Bahçelievler’le deplasmanda oynuyoruz. Bu sene lige ilk kez katıldığımız için biraz temkinliyiz. Bizim hedefimiz bu ligde kalıcı olmak. Belli de olmaz adında Bodrum, Bodrumspor olursa sürprizler de olabilir. O yüzden biz yine umutluyuz. 150 minik kızımıza voleybolun alt yapısında spor yaptırıyoruz. 2,5 yıl önce başladığımız Bodrumspor voleybol maceramızda 150 sporcumuzu, 300 sporcuya çıkartacağız.”

Bodrumspor’un 10 branşı olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Karakaya, “Yaklaşık 750 sporcumuz Bodrumspor’da spor yapıyor. 2024 hedefimiz bin çocuğa spor yaptırarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp, öz güvenli bir şekilde toplumumuza kazandırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bodrum’da Ekim ayında düzenlenecek Bodrum International Optimist Regatta(BİOR) organizasyonundan da bahseden Rıza Karakaya, “Ekim ayında Türkiye’nin ilk uluslararası yarışlarından birisi olan BİOR yelken yarışını düzenleyeceğiz. Şu anda kadar 600’e yakın uluslararası bir katılım mevcut. Bu bizi çok mutlu ediyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında uluslararası bir organizasyonla Bodrum’un adını tekrar duyuracağız. Ben Bodrumspor’a destek olanlara çok teşekkür ediyorum. Bazı sponsorları organize edecek büyüklerimiz de var. Onlarından desteklerini arttırmalarını talep ediyoruz. Milli takımımız Türkiye’nin adını Dünya’ya nasıl duyurduysa biz de voleybolda Bodrumspor’u Türkiye’ye duyuracağız.” İfadelerini kullandı.