Yaşam Okulunda Yeni Dönem Başlıyor

Bodrum Yaşam Okulu’nun 2023-24 Eğitim yılı, 3 Ekim 2023 Salı günü Bodrum Ticaret odasının Konferans Salonunda başlıyor. Okul, yeni dönemde çok sayıda faaliyete imza atacak.

Yaşam Okulunda Yeni Dönem Başlıyor

Bodrum Yaşam Vakfı, 20 Aralık 2016 yılında kurulduğundan bu yana bölgede yaşayan 50 yaş üzeri insanların hem aktif ve sağlıklı hem de toplumsal yaşam ve ekonomisinde aktif olarak yer almalarını teşvik etmek amacı ile gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerini ve sosyal etkinliklerini geliştirerek sürdürüyor.  

Vakfın faaliyetlerinin başında Bodrum Yaşam Okulu yer alıyor. Okul, zengin içerik ve uzman eğitmenleri ile sürdürdüğü bilgi ve beceri kazandırma programları, güncel konularda ve tanınmış uzmanlar tarafından verilen konferanslar, toplu yürüyüşler, kültürel geziler, yemek ve kahvaltılar ile öğrencilerine zengin programlar sunuyor. Böylece Bodrum Yaşam Okulu’nda yaş alan dinç insanlara psikolojik ve sosyal rehberlik hizmeti vermenin yanında eğitim, kültür, sanat, hobi ve spor konularında kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlanıyor. 

Thai-Chi, chigong, yoga, dans, tiyatro, çini, resim, ses eğitimi ve koro, vurmalı ritim, satranç, konuşma terapisi, hayata güzel bakma gibi pek çok seçmeli ders, konularında uzman ve gönüllüler tarafından yürütülüyor. 

Bodrum Yaşam Vakfı Genel Sekreteri Işın Olgun, vakfın 3 Ekim günü yeni eğitim öğretim programına başlayacağını dile getirerek “Bu dönem çok sayıda dersimiz var. Fiziksel, el becerilerini geliştireceğimiz derslerimiz var. Dans ediyoruz, resim yapıyoruz, şarkı söylüyoruz, çiniler yapıyoruz. Ayrıca konuşma terapisi dersimiz de var. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirler.” dedi. 

21 Eylül Perşembe akşamı Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Faruk Salgar’ı anma konseri hakkında da bilgi veren Işın Olgun, “Bodrum Yaşam Vakfı Faruk Salgar Korosu’nun bir konseri olacak. Faruk Salgar’ı geçtiğimiz Haziran ayında kaybettik. Eşi Canan Salgar yönetmenliğinde Faruk Salgar’ı anmak amacıyla bu konser gerçekleştirilecek. Tüm Bodrum halkımız davetlidir.” diye konuştu.