9 Yıl Sonra Albüm Çıkarıyor...

Bodrum’a yerleşen taverna müziklerinin önde gelen ismi usta sanatçı Nejat Alp, 9 yıl aradan sonra çıkaracağı “Hatasıyla, Sevabıyla” isimli albümüyle hayranlarıyla özlem giderecek.

9 Yıl Sonra Albüm Çıkarıyor...

Bir dönem İstanbul’da taverna kültürünün vazgeçilmez isimlerinden biri olan Nejat Alp, hayranlarına müjdeyi verdi. 50 yıllık sanat hayatından 87’inci albümünü yapan sanatçı 9 yıl aradan sonra, “Hatasıyla, Sevabıyla” isimli albüm çalışmasını tamamladı. Albümde usta sanaçının kendi eserleri de yer alıyor. 

50 YILDA 87 ALBÜM YAPTI

Sanat hayatının 50’nci yılını yaşayan Nejat Alp yeni albümünün çıkardığını ifade ederek “Allah kısmet ederse yeni albümüm çıkıyor. 9 yıldır albüm yapmamıştım, en son 2011 yılında çıkarmıştım albüm. Bu sene Allah kısmet etti ancak hazırlandık ve 10 şarkılık güzel bir albüm yaptım, Cuma günü çıkıyor Allah kısmet ederse. 87’nci albümüm oluyor bu benim, karışık albümlerle beraber. Her seferinde yeni bir evladım oldu gibi geliyor bana. Çünkü çok uğraşıyoruz, gece gündüz çalışıyoruz ve günler bir birine giriyor. Güzel bir albüm çıkarınca da insan seviniyor. Önemli olan halkın beğenmesidir benim için” şeklinde konuştu. 

KLİP ÇEKİMLERİ BAŞLIYOR

Albümdeki 2 şarkısına klip çekeceğini söyleyen Nejat Alp “10 şarkılık bir albüm yaptık, 3 tanesi Türk Sanat Müziği, bir tane Türk Halk müziği koydum, tadımlık. Geri kalan parçalar fantezi eserler. 2 tane kendi bestem var. 4 tane de diğer arkadaşlarımın besteleri. Hepsi çok güzel şarkılar, dinleyince beğeneceksiniz inşallah. Allah kısmet ederse önümüzdeki hafta da 2 şarkıma klip çekiyorum” ifadelerini kullandı. 

1970 YILBAŞINDA SAHNE HAYATINA BAŞLADI

Yarım asırdır müzisyenlik yaptığını da sözlerine ekleyen Nejat Alp “Tam 50 yıl oldu sanat hayatına başlayalı. 1969’u 1970’e bağlayan yılbaşı gecesi başlamıştım müzik hayatına. 2020’de tam 50 yılı tamamlamış oldum. Yarım asır olmuş, söylerken kolay geliyor insana. Çok güzel anılar biriktirdim. Başarılı bir iş yaptığıma inanıyorum. Önce Allaha inanıyorum, onun sayesinde oldu bunlar. İnsanlar sevmeseydi ben de üretemezdim. Gerçekten sevdiler, inandılar ve dinlediler, bende yeni birşeyler üretmeye çalıştım. Halende üretiyorum” dedi.

SANATÇI EMEKLİ OLAMAZ

Sanatçının emekli olamayacağını da söyleyen Alp “Sanatçının emekliliği olmuyor. Sanatçı olmanın yaşı da yoktur, emekliliği de. Ben başka bir iş yapamam ki, ömrüm boyunca müzisyenlik yaptım. Halen çalışıyorum. Evimde geçirdiğim hiçbir boş vaktim yok. 8 saat bilgisayarın başında oturur kayıtlar yaparım, yeni parçalar üretirim. Hep müzikle uğraşırım. Hayatım müzikle geçiyor benim” şeklinde konuştu. 

BODRUMLU OLDU

8 yıl önce Bodrum’a yerleştiğini ve hayatının geri kalan yıllarını Bodrum’da geçireceğini de belirten usta sanatçı Nejat Alp “Bodrum çok farklı bir yer. Dünya’nın cennetinde yaşamaktır bana göre. Keşke daha önce gelseymişim Bodrum’a. Artık başka şehirde yaşamam, İstanbul’a konserlere bile zorla gidiyorum. 8 yıl oldu Bodrum’da yaşamaya başlayalı. Ömrümüzün geri kalanında Bodrum’da yaşayacağız İnşallah” dedi.