AK PARTİ'DEN SABAH KAHVALTISI

AK Parti Milas Teşkilatı tarafından düzenlenen sabah kahvaltısına katılan Muğla...

AK PARTİ'DEN SABAH KAHVALTISI
AK Parti Milas Teşkilatı tarafından düzenlenen sabah kahvaltısına katılan Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır yaptığı açıklamada, demokratik açılım sürecinin meclisteki görüşmelerinin 10 Kasım'da başlayacak olmasının bile muhalefet tarafından Atatürk'e ihanet olarak nitelendirildiğini söyledi.

Sabah kahvaltısında ilk konuşmayı İlçe Başkanı Durmuş Cüce yaptı ve katılan herkese teşekkür etti. Durmuş Cüce'nin ardından kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Gültekin Akça da Muğla'da yaptıkları kongrenin ardından her ilçede düzenledikleri toplantılarına devam ettiklerini kaydetti.

Kahvaltıda son konuşmayı ise AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır yaptı. Hıdır konuşmasına, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından, yaz döneminde başlatılan Demokratik Açılım çalışmalarının Milli Güvenlik Konseyi'nden Bakanlar Kurulu'na, Parti Genel Merkezi'nden il teşkilatlarına kadar istişare etmek suretiyle başlatıldığını kaydetti.

Milletvekili Hıdır konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sayın İçişleri Bakanımız'ın da genel koordinatörlüğünde çalışmalar takriben altı aydan bu yana devam ediyor. Bu hareketi küçümsemek isteyenler oldu. Çarpıtmak isteyeler oldu. İlk çıktığı günlerde dediler ki; AK Parti PKK ile anlaştı ve bu hareketi yürütüyor. AK Parti terörist başına af çıkartmaya çalışıyor. AK Parti teröristleri affetmeye çalışıyor. Hatta lafı daha da ileriye götürdüler. Sayın genel başkanımıza vatan haini dediler. Bütün bunları sürece balta vurmamak adına sayın genel başkanımız nezaketle cevaplandırdı. Milletvekili arkadaşlarımızın tamamına ileri geri konuşmayın diye tembihatta bulundu.''
10 Kasım itibariyle ön görüşmelerin yapılması için mecliste karar alındığına işaret eden Milletvekili Hıdır, ''görüşmelerin başlaması için bütün milletvekili arkadaşlarımızın da onayıyla ön görüşmelerin açılması kararlaştırıldı. Ama maalesef 10 Kasım'daki görüşmelerin dahi yapılması muhalefet tarafından Mustafa Kemal Atatürk'ün ahirete intikalinin seneyi devriyesinde Türkiye'nin bölünmesini konuşuyorsunuz diye çarpıttılar. Hâlbuki biz baştan bu yana diyoruz ki, Türkiye'nin bölünmesi diye ağzımızdan çıkan bir tek kelime yok. Bu kardeşlik, bu mili birlik projesi, bu demokratik açılım projesi ve biz bunu tek başımıza akşamdan rüyamızda görüp sabahleyin uygulamıyoruz. Başta Genel Kurmay Başkanımız, Milli Güvenlik Konseyinin bütün üyelerinin istişaresiyle, katılımıyla böyle bir çalışma başlatıldı.''