Anlamlı Bir Amaç İçin Toplanıyorlar

İzmir Bornova Anadolu Lisesi 1991 mezunları, geleneksel toplantılarını Bodrum’da yaptı. Yol Project konseri ile eğlenen mezunlar, topladıkları bursu okullarında okuyan kız öğrencilerin eğitimine aktaracaklar.

Anlamlı Bir Amaç İçin Toplanıyorlar

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1991 yılında mezun olan yaklaşık 100 kişi, her yıl bir araya geliyor. Hem hasret giderip eski günleri anan okul mezunları, aynı zamanda anlamlı bir davranışa da imza atıyor. Topladıkları bursu, Bornova Anadolu Lisesi’nde eğitim gören kız öğrencilere aktarıyorlar. 

Son toplantılarını Akyarlar Mahallesi’ndeki Liv Hotel By Bellazure’da yapan okul mezunları, Yol Project grubunun şarkıları ile eğlendi. 

İzmir Bornova Anadolu Lisesi 1991 mezunlarından Serdar Dağıstan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Biz her sene bu gördüğünüz 100 arkadaş buluşuyoruz, hasret gideriyoruz, aramızda olmayanları anıyoruz ve onların anısına burs topluyoruz, kız çocuğu okutuyoruz. Seneye hepimiz 50 yaşında olacağız. Onu kutlamaya geldik. Güzelim Bodrum’da, Türkiye’nin cenneti Bodrum’da inanılmaz bir eğlence var. Bodrum’un bağrından çıkmış Yol Project ile beraber tüm arkadaşlar eğleniyor. Toplanan paraları, kız çocuklarının eğitimine harcayacağız. Gelen herkese ve bizi ağırlayan Bodrum’a hepimiz teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Daha önceki toplantılarını Çeşme’de yaptıklarını fakat son 2 organizasyonu Bodrum’da gerçekleştirdiklerini söyleyen Dağıstan, “Bu bizim 10’uncu toplantımız. Eskiden 3-5 senede bir yapardık fakat şimdi herkes her sene istiyor. Çünkü bağış toplarken aynı zamanda hasret de gideriyorlar. İnanılmaz bir eğlence oluyor. Daha önce Çeşme’de yapıyorduk. Sağ olsun Dr. Özgür Bayındır kardeşimiz bizi burada inanılmaz ağırlıyor. Bir daha da başka yere zor gideriz herhalde.” diye konuştu.