Bodrum Gönüllüleri Buluştu

Bodrum Gönüllüleri, Geleneksel 1. Sivil Toplum Dernek ve Platformları Değerlendirme Yemeği, Yalıkavak Spektr Otel ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bodrum Gönüllüleri Buluştu

Bir süre önce kurularak farklı sosyal sorumluluk etkinlikleri gerçekleştiren Bodrum Gönüllüleri platformu, Bodrum'da faaliyet gösteren bazı STK'ların yöneticileri ile biraraya getirdi. Verimliliklerinin işbirliği ile artacağı düşüncesi ve hedefi ile buluşan STK temsilcileri, bu hedefe katkıda bulunmak amacıyla kapılarını açan Spektr Otel'de ilk toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Spekr Grup Türkiye Yatırımları yöneticisi Yulia Klyueva’ya teşekkür ile başladı. Bodrum'a değer katmayı hedeflediklerini ifade eden STK temsilcileri, bu ilk toplantıdan sonra sıklıkla bir araya gelerek projelerinde birbirlerine destek olma sözü verdi. 

Bodrum'a katma değer sağlamak isteyenlere seslenmek ve hayata geçirmek istedikleri projeleri gerçekleştirmelerine imkân sunmak amacıyla bu ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden Bodrum Gönüllüleri Kurucu Koordinatörü Taner Akbal, "Türkiye’de bir ilk olan kent gönüllüleri platformumuzla dünyadaki tüm metropollere de örnek olacak yapıya ulaşmayı hedefliyoruz. Gönüllüler olarak birbirimize örnek olmanın önemini, en ufak çabayla bile fark yaratabildiğini, katma değer sağlandığını biliyoruz. Tüm STK'lar gönüllüdür. Biz hepimiz birer Bodrum Gönüllüsüyüz ve birlikte güçlüyüz. Bodrum Gönüllüleri, herkesi birleştirir ve harekete geçirir. Bodrum’un vazgeçilmez değerli bir parçası olarak, insana değer veren, takım çalışmasını seven, çözüm üreten ve katma değer sağlayan herkes Bodrum gönüllüsüdür." dedi. 

Bodrum’un tüm sivil toplum kuruluşlarının 15 gün sonra düzenlenecek bir çalıştaya davet edildiği toplantıda, aynı zamanda tüm gönüllülerin kullanabileceği ve özellikle ihtiyaç anında koordine olabilmek için kullanılacak dijital bir platform çalışması da Bodrum Gönüllüleri liderliğinde başlatılacağı açıklandı.