Bodrum'a Yerleşme Sebeplerini Anlattı

‘Artık Herkes Gibisin’ diyen Yiğit Suba, Gümüşlük’e yerleşmesinin nedenini müzik notalarına dökerek anlattı!

Bodrum'a Yerleşme Sebeplerini Anlattı

Uzun yıllar reklam sektöründe çalıştıktan sonra İstanbul’un keşmekeşi ve verdiği yorgunluktan usanan Yiğit Suba, 2016 yılında Gümüşlük’e taşınmasının nedenlerini ‘Artık Herkes Gibisin’ adlı şarkısında sıraladı. Şarkıda adeta içini döken Suba, Mega Kent’te yaşadığı zorlukları, çevrenin ve insanın büründüğü hali isyan edercesine anlattı.

Suba, şarkıyı birbirlerine benzemek için sıraya giren insanlara ithaf ettiğini dile getirdi. Şarkısında şehir insanının, aynı ton, aynı renk, aynı ses ve hatta aynı görünüm içinde olmak için yarışa girmesini eleştiren Suba, insanlara özgüvenlerini geri kazandırmak, büründükleri yapay maskelerden kurtulmalarını sağlamak için teşvik amaçlı kullandığı cümleleri, şarkı sözlerine itinayla serpiştirmiş.

"Şimdi kalabalık içinde göze batmamanın verdiği, ortaokuldan kalma ıslak ve yapışkan güven hissini elinizden yavaşça masaya bırakın. Betona tapan, emir kiplerine aşık, sonsuz grilikteki takım elbiseleri altında terleyen ve vasat fikirlerini fütursuzca üzerimize kusan ekranları kapatın. Egonuzu uyutun, ayağa kalkın. Sokağa çıkın, kulaklığınızı takın ve sesi sonuna kadar açın. Burası bir punk meyhanesi ve isteseniz de istemeseniz de sarhoşluğun derin ve berrak sularına adım atınız. Hiç bitmeyen kumsal partisinde asla bitmeyen içkilerle yıkanan, deniz ve rüzgar kokusuna bulanmış rengarenk dumanlar sarıyor sizi. Korkularınızın ve endişelerinizin hemen önünüzde çıplak ayaklarıyla dans eden insanların saçlarında eriyip yok olduğunu göreceksiniz. Size doğru uzanan elleri tutun ve dansa katılın. Bu meyhanede kimse aynı dans etmiyor. Fark ettiniz mi?" diyerek bütün içtenliğiyle içini döken Yiğit Suba, her kesimden insana böylece ulaşmaya çalışıyor.

Söz ve müziği Yiğit Suba'ya, düzenlemesi Volkan Konuk, Cem Sarıoğlu ve Yiğit Suba'ya ait şarkının Mix & Mastering'i 46 Hertz Studio'da Volkan Konuk ve Cem Sarıoğlu tarafından yapıldı. Vokaldeki Suba'ya bas gitarda Volkan Konuk, gitarda Cem Sarıoğlu, davulda Mert Alkaya eşlik etti. Spotify, Youtube, Apple Music gibi tüm dijital platformlarda yayına giren 'Artık Herkes Gibisin' adlı şarkısının klibini https://www.youtube.com/watch?v=ovikXgGrwbo adresine tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

Muhabir: Ceylan Karsak