2 Gruba Ulaşımda Büyük İndirim

Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaşımda öğretmenler ve 60-65 yaş üstü vatandaşlar için indirimli dönemi başlatıyor. Üniversite öğrencilerine ulaşım hizmetinin 1 TL'ye indirilmesinin ardından Muğla’da 60 yaş üstü vatandaşlar için de indirimli dönem başlamış olacak.

2 Gruba Ulaşımda Büyük İndirim

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın seçim döneminde verdiği vaatlerden biri olan, öğrencilere ulaşımın 1 TL'ye indirilmesinin ardından öğretmenler ve 60-65 yaş arası vatandaşlar için de ulaşım indirimi devreye giriyor. Yapılacak düzenleme ile 60 yaş üstü vatandaşlar ve öğretmenlere ulaşımda yüzde 26 indirim uygulanacak.

UKOME’de alınan karar ile 60-65 yaş arasındaki vatandaşlar ve öğretmenler Muğla il genelinde Büyükşehir Belediyesi ve denetiminde bulunan özel toplu taşıma araçlarından indirimli olarak yararlanacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öğretmenler ve 60-65 yaş arasındaki vatandaşlar için aldığı indirim uygulaması ile il genelinde 23 TL olan indi bindi ücretini, 60-65 yaş arasındaki vatandaşlar ile öğretmenler 17 TL olarak ödeyecek. Böylece öğretmenler ve 60-65 yaş arasındaki vatandaşlara yüzde 26 indirim uygulanmış olacak. Böylece 65 yaş üstü ulaşımdan ücretsiz yararlanan emekli vatandaşlardan sonra 60 yaş üstü emekli vatandaşlar da ulaşımdan indirimli yararlanmaya başlayacak. 

Uygulama 25 Haziran’da Başlayacak 

25 Haziran 2024 tarihinde uygulamaya alınacak olan indirim hizmetinden 60-65 yaş arasındaki vatandaşlar ve Öğretmenler https://muttas.com.tr/mugla-kart-basim-noktalari/ adresinde belirtilen kişiselleştirilmiş seyahat kartı basım noktalarına, görev yeri belgesi (öğretmenler için), bir adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş) ve kimlik kartları ile müracaat ederek indirimli seyahat kartlarını temin edebilecek. İndirimli kartlarını alan  60-65 yaş arasındaki vatandaşlar ve Öğretmenler il genelinde faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesi ve denetiminde bulunan özel toplu taşıma araçlarından 25 Haziran’dan itibaren indirimli olarak yararlanmaya başlayacak.