İttifakın Bodrum Adayı AK Parti’den

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, Cumhur İttifakı’nın Bodrum Belediye başkan adayının AK Parti’den çıkacağını duyurdu.

İttifakın Bodrum Adayı AK Parti’den

AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça ve ilçe başkanlarıyla Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, Cumhur İttifakı’nın Bodrum belediye başkan adayının AK Parti’den çıkacağını söyledi. Aday belirleme konusunda uzun süredir çok titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Hacı Dalda, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’a Muğla ve ilçelerinin sorunlarını aktardıklarını, Cumhurbaşkanının Muğla’yı çok yakından takip edip, büyük önem verdiğini söyledi. Hacı Dalda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“AK Parti Muğla İl Başkanımız Sayın Gültekin Akça ve Muğla İlçe başkanlarımızla birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la Ankara’da bir araya geldik. Yerel seçim çalışmaları, Bodrum ve Muğla’nın sorunları ve beklentileri konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızı bilgilendirdik. Bodrum’da Cumhur İttifakı belediye başkan adayının AK Parti’den çıkacağını Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere iletti. Sayın Cumhurbaşkanımızın yakın ilgisi, Muğla’ya verdiği önem bizleri çok mutlu etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Muğla’mız ve ilçelerimizi AK Belediyecilikle buluşturmak, sorunları çözmek için tüm teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışacağız.”

Öte yandan Fethiye, Datça ve Ortaca'da Cumhur İttifakı adayının MHP'den olması yönünde de karar alındığı öğrenildi.