MUSKİ'den İddialarla İlgili Açıklama

Çukurdere’de tensip bendinin alt kısmına akan su ile ilgili MUSKİ’den açıklama geldi. MUSKİ, suyun arıtılmış su olduğunu ifade etti. 

MUSKİ'den İddialarla İlgili Açıklama

Çukurdere’de tensip bendinin alt kısmına akan su ile ilgili MUSKİ’den açıklama geldi. MUSKİ, suyun arıtılmış su olduğunu ifade etti. 

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, geçtiğimiz hafta Bodrum Kalesi, Bitez Mahallesi’nde yapımı devam eden Gençlik Merkezi, Bitez Spor Tesisleri ve DSİ Taşkın setlerinde incelemelerde bulunduktan sonra İlçe Binası’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuştu. 

Mete, Konacık’ın yukarısındaki Çukurdere üzerindeki DSİ tarafından yapılan tersip bendinde incelemede bulunduklarını, incelemeleri esnasında bendin aşağısında nereden geldiği belli olmayan kanalizasyon suyu kaynadığını ifade ederek şöyle demişti;

“Bugün ayrıca ilçedeki taşkınları önlemek için yapılan taşkın setlerini ziyaret ettik. Bizim amacımız sadece hizmete giren seti görmekti. Ama orada başka bir olaya şahitlik yaptık. Gördük ki, nereden geldiği belli olmayan bir kanalizasyon bağlanmış. Ciddi de bir su akıntısı var. Bendin arka kısmında yerden kaynayan bir su birikintisi var. Yerinde bir inceleme yapılacak. Oraya arıtılmamış bir su geliyor. Biz tesisi görmek için gittik, böyle bir olayla karşılaştık.”

Açıklamanın ardından Mete’nin açıklamasında belirttiği bölgeye giden Kent Haber muhabiri, bendin altından akan suyu görüntüledi. Suyun aktığı bölgede keçi ve kedi ölüleri olduğu görüldü. Muhabirimizin bölgede bulunduğu esnada MUSKİ’ye ait bir kamyonun dere yatağına taş döktüğü de gözlendi.

Konu ile ilgili ulaştığımız MUSKİ’den ise bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada tersip bendinin altından akan suyun, Konacık Arıtma Tesisi’nden gelen arıtılmış temiz su olduğu, deşarj noktasının da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayladığı bir deşarj noktası olduğu ifade edildi. 

Kamyonla dereye dökülen taşın da dere yatağı düzenlemesi için döküldüğü bildirildi.