Maliuska’dan İşinsanlarına Ziyaret

Ukrayna’nın Antalya Konsolos Yardımcısı Anatolii Maliuska, Bodrum İşinsanları Derneği’ni ziyaret etti.

Maliuska’dan İşinsanlarına Ziyaret

Bodrum İşinsanları Derneği Başkan Yardımcısı Burak Aslanpınar ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya Ege Ukraynalılar Derneği Başkanı Diana Birgen de katıldı. Toplantıda bölgede yaşamını sürdüren Ukraynalılar ve Bodrum İşinsanları Derneği üyeleri arasında yapılabilecek ekonomik ve kültürel anlamdaki işbirliği projeleri konuşuldu. Konsolos Yardımcısı Anatolii Maliuska, Türkiye ve Ukrayna arasında ekonomik işbirliğinin daha da geliştirilebilmesi için önerilerde bulundu. 

Ege Ukraynalılar Derneği Başkanı Diana Birgen, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bodrum İşinsanları Derneği, her zamanki gibi misafirperverlik göstererek bizim Antalya’dan gelen konsolosumuzu ağırladı. Daha çok ekonomi üzerine bir toplantı yaptık, çok güzel geçti. Ukrayna ve Türkiye arasındaki ticaretin kapasitesini konuştuk. Hangi sektörlerde işbirliği yapabileceğimizi konuştuk. Anatolii Bey, Ukrayna’daki ihtiyaçlarını anlattı. Türkiye’den ne ihraç edilebilir, Ukrayna’dan Türkiye’ye ne tür mallar gelebilir, bunları konuştuk. Tarım ve inşaat sektöründe hangi kapasitemiz var, bunları ele aldık. Biz eminiz ki Türkiye ve Ukrayna arasındaki ticari ilişkiler bayağı genişleyecek. İnşallah bu savaş en yakın zamanda biter ve iki ülke de bu işbirliğinden faydalanır.”

Bodrum İşinsanları Derneği Başkan Yardımcısı Burak Aslanpınar ise “Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğu’na yedi ayrı il ve ilçe bağlı. Bunlardan biri de Bodrum. Bodrum’da ilk ziyaret ettiği yer derneğimiz oldu. Geldi, güzel duygularını söyledi. Aynı zamanda savaş sonrası yapılması düşünülen yeni işleri, ticaretleri anlattı. Biz de iş insanları derneği olarak vereceğimiz desteklerden söz ettik. Özellikle Ukrayna’nın bağımsızlık günü ile ilgili kapılarımızı açtık. Önümüzdeki günlerde de bağımsızlık gününde burayı kullanacaklar.” dedi. 

Toplantıda, Ukrayna’nın Antalya Konsolos Yardımcısı Anatolii Maliuska’ya derneğin rozeti takıldı.